П'ятниця, 29 березня 2013 12:47

Вода - основа, що визначає життя

  • Друк
  • Email
Вода - основа, що визначає життя

Вода - основа,  що визначає життя .

 

Вода – найцінніший природний ресурс, який відіграє виняткову роль у процесах обміну речовин, життя без яких не можливе. На планеті існує близько 2%, придатної для споживання води.  80% від цього значення становить вода, що знаходиться у льодовому покриві Землі, а питна вода озер, струмків і річок становить менше 0,001% загального вологозапасу. Використання водних джерел вже нині перебуває на небезпечній межі.

 

За запасами місцевих водних ресурсів (1 тис. куб. метрів на 1 особу) Україна вважається однією з найменш забезпечених країн у Європі, тим самим перебуваючи у несприятливих умовах щодо поновлюваних водних ресурсів, Охорона водних об'єктів за ступенем гостроти проблеми – є найбільш напруженою. Не врахування особливості формування водних ресурсів, їх двоєдиної ролі як елемента середовища і відновлюваного ресурсу в процесі підготовки та реалізації управлінських рішень, відсутність досконалого контролю, а також правовий нігілізм населення та варварське ставлення до водних об'єктів.  Спонукало в 2010 році,  на виконаня рішення протоколу засідання Міжвідомчої координаційної ради Держводгоспу України з питань поліпшення екологічного стану басейну річки Рось від 19 червня 2009 року,  створити Басейнову Раду річкиРось. 
 Басейн р.Рось представляє собою складний водогосподарський комплекс, який потребує особливої уваги до системи управління, яка б оперативно враховувала всі її складові і зміни які відбуваються в них для створення умов екобезпечному збалансованому використанню, охороні та відтворенню водних ресурсів. Річка Рось невелика, але досить складна у плані управління. Адже вона несе свої води територією 4-х областей, 22-х районів, серед яких і наш. Площа водозбору річки – 12,6 тис.км2. В Рось впадає 1136 малих річок довжиною 4827 км. На річках розташовано 2175 ставків і 67 водосховищ.  

БУВР Росі спрямовує свою роботу на покращення екологічного стану р.Рось, на вирішення проблем басейну. Для покращення якості води в р.Рось проводяться еколого-репродуктивні попуски води з водних об’єктів, розташованих на притоках р.Рось, проводяться промивки водосховищ питного водопостачання – Білоцерківського верхнього і Корсунь-Шевченківського, та багато іншого.

      Міська влада  не залишається осторонь та всіляко  долучаться до проблем екологічного станув Росі,  представником в БУВР Росі від міста Богуслава є міський голова саме за його організаційних здібностей в 2010-2012 році на  території міста  було проведено ряд заходів, що передбачали собою використання фінансових та людських ресурсів: розчищено частину русла річки Богуславки, притоки Росі, розчищено та здійснено благоустрій території ставка по вулиці Луговій, проведено 9 днів Благоустрою, в яких основні людські  ресурси були спрямовані на очищення берегів річки від продуктів життєдіяльності людини, видалені  фаутні дерева в береговій лінії, розібрані завали та нагромадження рослинності. Також місто брало участь в загальноєвропейській програмі ООН «Зелена країна» В 2011-2012 роках розпорядженням міського голови створювалась комісія, по перевірці річки Богуславки на предмет скиду забруднюючих речовин, жителями прилеглих  будинковолодінь,  в ході роботи якої було виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб. 30 листопада 2012 року сесією Богуславської міської ради прийнято рішення №535-26-VI яким затверджено «Комплексну програму екологічного покращення та відтворення р.Рось в межах міста Богуслава»(читати на стор). На виконання даної програми виконавчим комітетом  Богуславської міської ради  було замовлено проектно - кошторисну документацію з розчистки Росі в межах міста. Сьогдні проект пройшов всі необхідні погодження. На спільній нараді за участі голови Державного агентства водних ресурсів України Сташука Василя Андрійовича, голови Богуславської районної державної адміністрації Дубаса Богдана Антоновича та депутата Київської обласної ради Резніченка Анатолія Леонідовича було розглянуто даний проект та можливість його фінансування в 2013 році. Заслуговує уваги факт покращення роботи потужного підприємства розташованого в безпосередній близькості до водойми. Вмілий менеджмент та відповідальне ставлення керівників ПРАТ «Богуславська суконна фабрика», до проблем екології спонукали власників модернізувати виробництво, тим самим зменшити негативний  вплив на довкілля. Особливо хочеться відзначити голову спостережної ради ПРАТ «Богуславська суконна фабрика»  Барсука Олександра Миколайовича за підтримку, розуміння та допомогу у вирішенні екологічних проблем міста.

З метою покращення  якості питної води, в міському бюджеті, на 2013 рік, передбачено кошти на фінансування  робіт по будівництву двох бюветів на території міста. Без сумніву зазначені заходи повинні  позитивно вплинути на екологічну складову нашого міста   а з ним і красуні Росі.   

Попри всі намагання змінити ситуацію на краще, залишається не зрозумілою поведінка деяких «культурних»  Богуславчан  і гостей міста, в ставленні до   найціннішого ресурсу дарованого людині. Яскравим прикладом людського невігластва будуть купи сміття розкидані по берегах річки буквально через пару неділь після сходження снігового покриву.  Намагання покласти провину за побачене, на місцеву владу  комунальні служби міста чи відсутність необхідних засобів для збору сміття, не підвищить культуру  та ніяким чином не покращать екологічну ситуацію. Адже чисто не там де прибирають а там де не смітять!!!, цей принцип повинен бути основоположний і тоді згадуючи наших пращурів, які  залишили  нам Рось чистою, ми зможемо  зберегти її для наших нащадків.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Читати 223 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Купить СНПЧ
Joomla