Вівторок, 21 травня 2013 11:43

Наша мета - чисте й упорядковане місто

  • Друк
  • Email
Наша мета - чисте й упорядковане місто

Шановні Богуславчани, хотілося б підняти важливе питання, що стосується благоустрою нашого міста. Сьогодні в Богуславі стало звичним явище, коли господарі лишають за межами своїх дворів будівельні матеріали, а саме: пісок, глину, щебінь тощо. Мов прищі на тілі, ці купи заполонили деякі вулиці нашого міста. Частенько Богуславчани беруть «на запас» або «про всяк випадок» вище названі матеріали  і, виваливши їх коло двору, надовго забувають про них. Кучі заростають бур’янами, а будівельні роботи так і не розпочинаються. І про те, що територія біля подвір’я — це земля, що належить територіальній громаді міста (тобто наша з вами), а не приватна, такі господарі замислюються вже після складання адмінпротоколу. От тоді і починається: «я не знав», «я не буду сплачувати штраф», «повинні були попередити» і т. д.

Шановні добродії! Закон для всіх один. У двір до вас ніхто не заходить і поради, яким чином облаштовувати там все навколо будинку, ніхто не дає. Але будьте ласкаві — придворова територія повинна бути викошена, чиста й упорядкована. Недарма народна мудрість каже: яка хата — такий тин, який батько — такий син. Ну, а якщо ні…

 

Головна наша мета — чисте й упорядковане місто. Бо ми залюбки говоримо про те, що за кордоном у містах ідеальна чистота, все блищить і сяє, ніде жодного папірця. Говоримо — а самі чекаємо, що прийде ХТОСЬ, і бур’янець нам покосить, і пісок перенесе, і сміття прибере. А спробуйте, поїдьте за кордон і висипте купу глини біля подвір’я або віднесіть відро сміття під якийсь паркан — ви не тільки штраф будете сплачувати півроку, а ще й на громадських роботах щонайменше  місяць будете щодня чистити, гребти і мести.

Нам не до європейської цивілізації потрібно прагнути, а повертатися до нашого українського коріння! Українці завжди були однією з найохайніших націй, закоханою у природу та навколишній світ. Біленькі хустинки, вибілені хати, розмальовані призьби, вишиванки, чистота на подвір’ї — на якому етапі загубили ми все це? 300 років тому вся Європа, з її вузенькими вуличками, на які виливалися помиї з вікон, із затхлими каналізаційними канавами могла заздрити українській впорядкованості, чистоті, затишку та здоровому довкіллю.

Шановні мешканці міста! Ми — українці! Ми — Богуславчани!

Не бюджет штрафами нам потрібно наповнювати, а душі наші розумінням того, що не все залежить від влади і грошей. Оточити себе чистотою і красою можна і своїми власними руками,  було б лише бажання.

   А байдужим ще раз нагадуємо: за складування будівельних матеріалів за межами двору статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладання штрафу в розмірі від 340 до 1360 грн. Можливо, це додасть декому ентузіазму і любові до порядку. І тоді разом, ми зробимо наше місто ще кращим, ніж воно є.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Читати 141 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Купить СНПЧ
Joomla